صفحه ها
دسته
دانلود
وبلاگ دوستان
پیوندها
وبلاگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 431382
تعداد نوشته ها : 571
تعداد نظرات : 506
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان


این آلان یک تکلیف بزرگی است که از همه تکالیف بالاتر است حفظ اسلام در ایران . و حفظ اسلام در ایران به وحدت شماهاست .
امروز حفظ اسلام در تفاهم است تفاهم بین همه اقشار بین مردم با روحانیون روحانیون با استاندارها استاندارها با مردم و روحانیون و این تکلیفی است الهی که باید جواب آن را بدهیم .
بی تردید رمز بقای انقلاب اسلامی همان رمز پیروزی است و رمز پیروزی را ملت می داند نسلهای آینده در تاریخ خواهند خواند که دو رکن اصلی آن : انگیزه الهی و مقصدعالی حکومت اسلامی و اجتماع ملت در سراسر کشور با وحدت کلمه برای همان انگیزه و مقصد... در مقابل این انگیزه که رمز پیروزی و بقای آن است فراموشی هدف و تفرقه واختلاف است . بی جهت نیست که بوقهای تبلیغاتی در سراسر جهان و ولیده های بومی آنان تمام توان خود را صرف شایعه ها و دروغهای تفرقه افکن نموده اند و میلیاردها دلار برای آن صرف می کنند. بی انگیزه نیست سفرهای دائمی مخالفان جمهوری اسلامی به منطقه و مع الاسف در بین آنان از سردمداران و حکومتهای بعض کشورهای اسلامی که جز به منافع شخص خود فکر نمی کنند و چشم و گوش بسته تسلیم آمریکا هستند دیده می شود و بعض از روحانی نماها نیز به آنان ملحقند.
امروز و در آتیه نیز آنچه برای ملت ایران و مسلمانان جهان باید مطرح باشد و اهمیت آن را در نظر گیرند خنثی کردن تبلیغات تفرفه افکن خانه برانداز است . توصیه اینجانب به مسلمین و خصوص ایرانیان بویژه عصر حاضر آن است که در مقابل این توطئه ها عکس العمل نشان داده و به انسجام و وحدت خود به هر راه ممکن افزایش دهند و کفار و منافقان را مایوس نمایند.
ماالان در یک وضعی واقع هستیم که همه اوضاع ایران از اقتصاد تا فرهنگ تا ارتش همه چیزش در خطر و آشفته است . بر همه ما اقشار ملت در هر مقامی که هستیم واجب است واجب الهی است که با هم پیوسته باشیم و با هم یکدست و یکدل و یک جهت برای ساختن این ایران خراب . تاکنون ما دزدها را بیرون کردیم قلدریها را ملت ایران شکست درهم به قدرت ایمان و اسلام . آلان وقت سازندگی است که اهمیتش بیشتر از آن قدم اول است . و امروز است که یک روز حساسی است بر ملت ایران می گذرد و بر کشور ما که باید همه با هم هم صدا بدون هیچ اختلاف و بدون هیچ اغراض شخصیه قیام کنیم و این کشور را از سر و از نو بسازیم .
بر شما مامورین کردستان و علمای کردستان به حسب وظیفه ملی و شرعی است که اگر چنانچه آنجا نغمه هایی از جهال یا از مفسده جوها در این امور بالند شد بدانید که این از حلقوم اجانب است . آنها می خواهند این اختلاف را ایجاد کنند تا باز برگردند به حال اول منتها به فرم دیگر. باید بیدار باشید باید هوشیار باشید اسلام را در نظر بگیرید قرآن را در نظر بگیرید همه با هم ـ بادست واحد و ید واحده ـ همه با هم قیام کنید و اسلام را تقویت کنید.
در این موقع حساس که ملت ما به چپاولگران ـ که در راس آنها آمریکا است ـ مواجه است و برای احقاق حق خود و به دست آوردن ذخایر هنگفتی که محمدرضا پهلوی به غارت برده و به محاکمه کشیدن این جانی قیام نموده و همه قشرهای ملت با هم در این امر حیاتی متحد و هم صدا شده اند برادران و خواهران کرد ما هر جا هستند باید به طور اولویت در این امر شرکت کنند و با سایر خواهران و برادران هماهنگ شوند و لازم است از اختلافاتی که بدخواهان ایجاد می کنند به طور قاطع جلوگیری کنند. برادران من امروز هر اختلافی به نفع آمریکا و دیگر اجانب است . آنان هستند که از اختلاف ما بهره گیری می کنند و ما را می خواهند به اسارت بکشند. بپاخیزید و توطئه گران را نصیحت کنید و در صورت عدم قبول از خود برانید و از مناطق خود بیرون کنید.
مراکز علمی و فرهنگی قدیم و جدید و روحانیون و دانشمندان فرهنگی و طلاب علوم دینیه و دانشجویان دانشگاهها و دانشسراها دو قطب حساس و دو مغز متفکر جامعه هستند.
و از نقشه های اجانب کوشش در جدایی این دو قطب و تفرقه اندازی بین این دو مرکز حساس آدم ساز بوده و هست . جدا کردن این دو مرکز و در مقابل یکدیگر قرار دادن آنها و در نتیجه خنثی کردن فعالیت آنها در مقابل استعمار و استثمارگران از بزرگترین فاجعه های عصر حاضر است . فاجعه ای که ما و کشور ما را تا آخر به تباهی و نسل جوان ما را ـ که از زمره زنده ترین مخازن کشور است ـ به فساد می کشد. این توطئه شیطانی طاغوتی را که اکنون قشرهای ملت و خصوصا دانشمندان بیدار بدان توجه کرده اند باید با به کار بردن تمام تدبیر و توان خنثی کرد و راه تفاهم و اتحاد را هر چه سریعتر و سریعتر باز نمود. باوحدت این دو قطب متفکر کشور عزیز به رشد واقعی و ترقی و تعالی حقیقی می رسد. علما و دانشمندان این دو مرکز لازم است کوشش کنند در پیوند دادن این دو قشر عزیز. و باید بدانند که نه دانشگاهی بدون روحانی می تواند به استقلال برسد ونه روحانی بدون دانشگاهی .
عزیزان من اگر اسلام را می خواهید و کشور را به فرمان خدای متعال گوش فرا دهید و اطاعت کنید که می فرماید : « واطیعواالله و رسوله و لا تنازعوا فتفشلوا و تذهب ریحکم » اختلاف و نزاع شما را به شکست می کشد و قدرت را از شما سلب می کند و رنگ و بوی شما را در جوامع بشری می برد. « و اعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا. »
من به آقایان روحانیین هم کرارا گفته ام حالا هم عرض می کنم که اولا مسئولیت شما زیاد است مسئولیت بزرگی به عهده شماست . این ملت که همه دارند می گویند نایب الامام و نایب پیغمبر اگر خدای نخواسته از شما یک انحراف ببینند این روحانیت را می شکنند.
روحانیت اگر شکسته بشود اسلام شکسته شده است . روحانیت اسلام را نگه داشته اگر این شکسته بشود اسلام شکسته می شود. اگر در این مقطع زمان به دست ما شکسته بشود ما خیانت به اسلام و قرآن کردیم . خودتان را بپایید متوجه باشید! اعمالتان را با اسلام تطبیق بدهید. اگر کسانی در بین شما خدای نخواسته انحراف دارند از صف خودتان خارج کنید.
و نصیحت دیگری که به آنها می کنم و کرده ام اینکه این قدرت دانشگاهی و طبقه جوان را حفظ کنید در مقابل او نایستید همه اهل یک ملتید همه اهل یک کشور و خانه هستید این خانه خودتان را هر دو حفظ کنید. مقدرات مملکت شما بعد از چندی به عهده این دانشگاههاست اینها وزیر و نمی دانم چه خواهند شد اینها را حفظشان کنید همان طوری که به آنها عرض می کنم که این قدرت را از دست ندهند به شما عرض می کنم که این قدرت را از دست ندهید برادر باشید با هم باشید به دانشگاهیها عرض می کنیم که اینقدر گروه گروه نشوید شما دشمن دارید در مقابل دشمن باید مجهز بشوید مجهز شدن به این است که با هم یک گروه با وحدت کلمه . اگر شما یک گروه بشوید جوانهای معتقد مسلم ما که بحمدالله اکثر دانشگاه را در قبضه دارند اگر اینها هی گروه گروه نشوند و با هم مجتمع بشوند چهار تا آدمی که معوج و منحرف است یا به اینها ملحق می شود که ان شاالله ملحق بشود و یا گورش را گم می کند و می رود. شما منتظر این نشوید که دولت بیاید جلو بگیرد یا ملت بیاید جلو بگیرد خودتان با اجتماع خودتان بدون اینکه دعوایی راه بیندازید بدون اینکه درگیری در کار باشد با اجتماع خودتان با وحدت کلمه خودتان جلوی این توطئه ها را بگیرید.. جلوبگیرید از این توطئه ها. توطئه گرها دشمن شما هستند دشمن ملت شما هستند. هم روحانی باید با دانشگاهی دوست و برادر باشد و هم دانشگاهی با روحانی تا این دو قدرت دو قدرت مفکره متفکر بتوانند مملکت خودشان را حفظ کنند.


(منبع : صحیفه امام مجلدات 6 9 10 11 17 18 21 به ترتیب صفحات : 244 539 82 55 383)


X